o nás

Historie, fakta a trocha povídání o nás.
_DSF2840
_DSF2840
_DSF2840

Historie

Budova hostince byla postavena roku 1877 a to právě již se záměrem hostince. Díky své poloze uprostřed obce Závišín na křižovatce Karlovarské a místní silnice bylo rozhodnutí velice strategické. Roku 1927 byl odkoupen manžely Schickerovými v dražbě a do roku 1931 zde byl provozován v této budově Gasthaus Schicker spolu s řeznictvím a koloniálem. Později jej manželé pronajímali a vystřidalo se zde několik provozovatelů. Po roce 1990 zde byl provozován hotel a restaurant Český dvůr. V roce 2007 se provoz přerušil a podnik byl mimo provoz, než se rozhodl pokračovat v tradici zdejší veterinář MVDr. Petr Vodička pod názvem Hostinec U pejska a kočičky, který právě propojuje vztah zvířatům a odkaz na české tradice. Dnes u nás můžete ochutnat českou kuchyni s tradičními českými nebo sezónními pokrmy, včetně specialit ze zvěřiny. Kromě restaurace je zde dnes také možnost ubytování v penzionu o celkové kapacitě 23 lidí.

Lokalita

Hostinec se nachází v obci Závišín 3 km od centra Mariánských Lázní směrem na Karlovy Vary a Bečov nad Teplou. Při průjezdem obce Závišín nás nelze neminout a ani přehlédnout. Charakteristicky hrázděná budova se nachází na tehdejší hlavní komunikaci. Právě od centra Mariánských Lázní je hostinec vzdálen pouhé 3 km a tak lze odsud na lázeňskou kolonádu s fontánou dojít i pohodlně pěšky. V bezprostřední blízkosti se nachází golfové hřiště přístupné i pro veřejnost, na které navazují již rozsáhlé lesy součástí CHKO Slavkovský les. Právě kombinace lesů a vrchoviny v nadmořské výšce 700-900 m je atraktivní pro milovníky přirody a sportovních aktivit jako např. cyklistika nebo běžecké lyžování. Klidné lesy s bohatou faunou i flórou jsou ideální na procházky, sběr hub nebo i příjemné sklouznutí v strojově upravované stopě. Řada významných památek, přirodních zajímavostí spolu s historií západních Sudet dávají této lokalitě výjimečný charakter. Místní vyhlášený lovecký revír a atraktivní pstruhová i mimopstruhová voda jsou významným lákadlem pro lovce a sportovní rybáře.

V hostinci jsou dvě retaurace, z nichž jsou dnes již obě nekuřácké. Přední restaurace je laděná do mysliveckého stylu, má kapacitu cca 40 lidí a nachází se zde krb, který potěší zejména v mrazivých dnech. Restaurace má velkou terasu, kde se dá v letních měsících sedět až do pozdního večera. Druhá restaurace je laděna do sportovního stylu, přičemž lze tento prostor zamluvit a zarezervovat pro vaší soukromou událost.