o nás

Gasthaus Schicker nebo Pejsek a kočička?
_DSF2840
_DSF2840
_DSF2840
Historie, fakta a trocha povídání o nás.

Historie

Budova hostince byla postavena roku 1877 a to právě již se záměrem hostince. Díky své poloze uprostřed obce Závišín na křižovatce Karlovarské a místní silnice bylo rozhodnutí strategické a promyšlené. Roku 1927 byl odkoupen manžely Schickerovými v dražbě a do roku 1931 zde byl provozován v této budově Gasthaus Schicker spolu s řeznictvím a koloniálem. Později jej manželé pronajímali a vystřidalo se zde několik provozovatelů. Po roce 1990 zde byl provozován hotel a restaurant Český dvůr. V roce 2007 se provoz přerušil a podnik byl mimo provoz, než se rozhodl pokračovat v tradici zdejší veterinář MVDr. Petr Vodička pod názvem Hostinec U pejska a kočičky, který právě propojuje vztah zvířatům a odkaz na české tradice. Dnes tedy můžete na tomto místě ochutnat českou kuchyni s tradičními českými nebo sezónními pokrmy, včetně specialit ze zvěřiny. Kromě restaurace je zde dnes také možnost ubytování v penzionu o celkové kapacitě 23 lidí.

Charrolais

Základem hovězího menu je maso z biochovu masného plemene Charrolais, které je chováno na pastvinách v okolí Podhorního vrchu. To stejné můžeme hrdě říct i o pokrmech ze zvěřiny, jejíž původem je místní oblast Podhorní vrch. K našim kulinářským dobrotám nabízíme nadstandartní nápojový lístek. Mimo jiné si Vám dovolujeme doporučit lahodný pivní mok z regionálního pivovaru Chodovar a velký výběr prvotřídních vín různých kategorií nejen ze dvou moravských vinařství Znovín a Lahofer.

Okolí

Okolí našeho hostince nabízí netradiční možnosti k relaxování: turistické vycházky do širokého okolí, pro cyklisty rozsáhlou síť cyklostezek (nás začínáte v nadmořské výšce cca 800 metrů), golf pro pokročilé i začátečníky (golfový areál se cvičnou loukou je vzdálen 500 metrů), pro lovce bohatý lovecký revír a sportovní rybáři najdou v dosahu atraktivní pstruhovou i mimopstruhovou vodu. V zimě se můžeme pochlubit strojově upravenou lyžařskou běžeckou stopou v celkové délce 40-60 km (nástupiště do stopy je 300 metrů od hostince), lyžařským svahem s umělým zasněžováním a osvětlením pro večerní lyžování (vleky jsou vzdáleny 2 km). V samotném lázeňském městě najdete plno dalších sportovních i kulturních aktivit.

Lokalita

Hostinec se nachází v obci Závišín 3 km od centra Mariánských Lázní směrem na Karlovy Vary a Bečov nad Teplou. Při průjezdem obce Závišín nás nelze neminout a ani přehlédnout. Charakteristicky hrázděná budova se nachází na tehdejší hlavní komunikaci. Právě od centra Mariánských Lázní je hostinec vzdálen pouhé 3 km a tak lze odsud na lázeňskou kolonádu s fontánou dojít i pohodlně pěšky. V bezprostřední blízkosti se nachází golfové hřiště přístupné i pro veřejnost, na které navazují již rozsáhlé lesy součástí CHKO Slavkovský les. Právě kombinace lesů a vrchoviny v nadmořské výšce 700-900 m je atraktivní pro milovníky přirody a sportovních aktivit jako např. cyklistika nebo běžecké lyžování. Klidné lesy s bohatou faunou i flórou jsou ideální na procházky, sběr hub nebo i příjemné sklouznutí v strojově upravované stopě. Řada významných památek, přirodních zajímavostí spolu s historií západních Sudet dávají této lokalitě výjimečný charakter. Místní vyhlášený lovecký revír a atraktivní pstruhová i mimopstruhová voda jsou významným lákadlem pro lovce a sportovní rybáře.

V hostinci jsou dvě retaurace, z nichž jsou dnes již obě nekuřácké. Přední restaurace je laděná do mysliveckého stylu, má kapacitu cca 40 lidí a nachází se zde krb, který potěší zejména v mrazivých dnech. Restaurace má velkou terasu, kde se dá v letních měsících sedět až do pozdního večera. Druhá restaurace je laděna do sportovního stylu, přičemž lze tento prostor zamluvit a zarezervovat pro vaší soukromou událost.

Penzion má kapacitu 24 lůžek, jsou zde dvoulůžkové až čtyřlůžkové pokoje. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení a sprchu či vanu.

Služby

V hostinci se dají uspořádat různé rodinné oslav, svatby, rauty, apod. Například takto chystáme restauraci pro myslivce, kteří jsou pravidelnými hosty. Stačí jen kontaktovat a domluvit se, jak si svou akci představujete.